Busy dostawcze to idealna opcja dla tych, którzy chcą zamienić go w kampera. Są nie tylko niedrogie, ale także łatwe do przekształcenia. W większości przypadków dostawczaki są dostępne w przeróżnych rozmiarach, co ułatwia znalezienie takiego, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Nieco ciężej znaleźć dostawczaka w wersji kontenera, ale takie oferty też się trafiają.

Bus z kontenera

Bus kontener charakteryzuje się naprawdę dużą paką dzięki czemu zyskujemy dużą kubaturę. Proste ściany pozwalają na łatwą aranżację przestrzeni identycznie jak małego mieszkania. Wadą jest brak połączenia z kabiną oraz brak okien. W kontenerze można za to zrobić oryginalne rozwiązania włącznie z wstawieniem wewnątrz huśtawki czy hamaka.

Rozmiar kontenera to zazwyczaj około 2,20m (wysokość) na 2,10 metra (szerokość). Długość kontenera to bardzo często powyżej 4 metrów co czyni te samochody

Busy kontenery występują jako zabudowy do takich samochodów jak Ford Transit, Volkswagen Crafter, Iveco Daily czy Renault Master.

Ceny używanych busów kontenerów zaczynają się od 20 000 zł, a najwięcej ofert znajdziecie w przedziale 50-60 tysięcy zł. Cena nowego to ponad 100 tysięcy złotych.

Ponieważ kontenery nie są tak popularne wśród kamperowców znacznie łatwiej można trafić zadbany egzemplarz w przyzwoitej cenie. Kontenery są więc ciekawą alternatywą dla tradycyjnych busów dostawczych.

Czy kamperowanie jest dla każdego?

Dla niektórych myśl o spaniu w autobusie nie jest najbardziej pociągająca, ale dla innych jest to doskonały sposób podróżowania. Przekształcenie autobusu w samochód kempingowy może być zabawnym projektem, który można wykonać stosunkowo tanio. Jest na to wiele sposobów, ale jednym z najprostszych jest zakup starego busa i przerobienie go na kampera. Można to zrobić, usuwając siedzenia i instalując łóżko oraz używając pojemników do przechowywania, aby stworzyć dodatkową przestrzeń życiową. Inspiracji w Internecie nie brakuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *