Barbie jest znana z wielu różnych sposobów spędzania czasu. Nie mogło więc jej zabraknąć prawdziwego kampera! Posiada aneks kuchenny, miejsce do spania, a nawet łazienkę. Do zabawki dołączono również akcesoria, takie jak grill i meble ogrodowe.

Dzięki kamperowi Barbie dzieci mogą udawać, że podróżują po kraju w wielkim stylu z Barbie i jej przyjaciółmi.

Ile kosztuje kamper Barbie?

Cena nowego oryginalnego zestawu waha się na portalach aukcyjnych od 360 zł do ponad 400zł. Swego zabawka była nawet dostępna w znanej sieci marketów spożywczych w atrakcyjnej cenie.

Cena używanego kampera Barbie to około 100zł.

Historia kamperów Barbie

W 1963 roku wypuszczono pierwszy kamper Barbie. Był to różowo-biały Volkswagen Bus z dopasowanym domkiem dla lalek i meblami. Zabawka była szalenie popularna i szybko wyprzedana. Przez lata Barbie miała kilka różnych kamperów, w tym różowy kamper, różową limuzynę, a nawet różowy jacht. Jej najnowsze kampery to lśniący różowy samochód, który jest wyposażony we wszystkie udogodnienia prawdziwego domu na kółkach. Fanki i fani Barbie mogą teraz zabrać swoją ulubioną lalkę na wakacje, gdziekolwiek się udają!

Historia kampera Barbie sięga lat 70-tych XX wieku, kiedy to popularna lalka Barbie zyskała swój własny, kolorowy pojazd kempingowy. Ten piękny i przytulny kamper był marzeniem nie tylko dla małych dziewczynek, ale i dla ich lalek. Kamper Barbie stał się symbolem beztroskiego wakacyjnego życia, przemierzania dróg i odkrywania nowych miejsc. Z czasem ewoluował, dostosowując się do zmieniających się trendów i gustów dzieci. Współczesne kampery Barbie są nie tylko zabawkami, ale także edukacyjnymi narzędziami, które zachęcają do zabawy w podróżowanie, eksperymentowanie z różnymi zawodami i rozwijanie swojej wyobraźni. 

Skąd wzięła się lalka Barbie

Lalka Barbie została stworzona w 1959 roku przez Ruth Handler, która zainspirowała się niemiecką lalką o nazwie Bild Lilli. Handler zauważyła, że jej córka Barbara wolała bawić się papierowymi lalkami zamiast lalkami dla dzieci i dostrzegła potencjał dla bardziej dorosłej lalki. Współpracowała ze swoim mężem Elliotem i współzałożycielem firmy Mattel, Haroldem Mattsonem, aby stworzyć pierwszą lalkę Barbie.

Oryginalna Barbie miała czarno-biały kostium kąpielowy w paski zebry, wysokie obcasy i kolczyki. Sprzedawano ją za 3 dolary w sklepach w całych Stanach Zjednoczonych. Sukces pierwszej Barbie pomógł Mattelowi stać się jedną z najbardziej udanych firm zabawkarskich w historii.

Od czasu swojego debiutu Barbie ewoluowała, by odzwierciedlać zmieniające się normy społeczne i trendy. W 1967 roku Mattel wypuścił „Gadającą Barbie”, która potrafiła wypowiedzieć cztery frazy w języku angielskim („Let’s go shopping!” „Kocham cię!” „Czy będziemy się dziś dobrze bawić?” i „Zaplanujmy nasz wymarzony dom!”). W 1997 roku Mattel wydał pierwszą afroamerykańską lalkę Barbie jako część ich „Dolls of the World Collection”. Od tego czasu wydali wiele innych zróżnicowanych wersji swojej ikonicznej lalki, takich jak Hispanic Barbies czy Asian Barbies.

Barbie nadal jest jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie, pomimo krytyki ze strony niektórych grup, które twierdzą, że promuje nierealistyczne standardy ciała dla młodych dziewcząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *