+ 48 91 886 18 88 | +48 696 09 19 29 | biuro@campandtrailer.pl
Ubezpieczenie kampera przed wakacjami
Ubezpieczenie kampera przed wakacjami

Właściciele kamperów na pewno mają już zaplanowane wakacyjne wyprawy.  Warto, aby w podróżnym niezbędniku każdego kampera znalazła się dobra polisa ubezpieczeniowa dedykowana tego typu pojazdom.

 

Przed wyruszeniem w wymarzoną podróż kamperem, warto nie tylko zadbać o stan techniczny pojazdu, ale także dopełnić formalności, które pozwolą nam podróżować ze spokojną głową. Poza standardową polisą komunikacyjną OC (o ile kamper jest zarejestrowany jako auto osobowe, a nie specjalne), kamper można objąć specjalną polisą tzw. Motorhome insurance o rozszerzonym zakresie.

 

Obowiązkowe ubezpieczenie OC
Koszt obowiązkowej polisy OC jest z reguły niższy dla przyczepy niż dla kampera. Na wysokość składki OC na kampera wpływają m.in. powierzchnia kampera oraz pojemność silnika. Ubezpieczyciele biorą też pod uwagę wiek i historię jazdy kierowcy. Najniższe stawki to wydatek rzędu 500 zł.

 

Pakiet dodatkowy

Poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC, warto rozważyć polisy obejmujące szerszy pakiet ochrony, zawierający Assistance gwarantujące m.in. pomoc prawną i techniczną oraz AC chroniące przed skutkami kolizji czy kradzieży, co jest szczególnie ważne przy wyjeździe na wakacje nowo zakupionym kamperem. Koszt składki waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Świetnym rozwiązaniem jest włączenie w zakres polisy ubezpieczenia turystycznego, dzięki któremu polisa będzie chroniła nie tylko sam pojazd, ale i podróżujących. Jeśli kampera lub przyczepę wypożyczamy, warto skorzystać z oferty ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, oferowanego przez większość firm ubezpieczeniowych. Jeśli zdarzy nam się nieprzyjemna sytuacja, w której uszkodzimy jakiś element i firma wypożyczająca będzie od nas oczekiwała pokrycia kosztów naprawy, będziemy mogli pokryć je właśnie z takiej polisy.

Przy wykupie kompleksowej oferty zawsze możemy liczyć na zniżki od ubezpieczyciela. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl