+ 48 91 886 18 88 | +48 696 09 19 29 | biuro@campandtrailer.pl
4 RADY, JAK OBNIŻYĆ KOSZT PODRÓŻY KAMPEREM
4 RADY, JAK OBNIŻYĆ KOSZT PODRÓŻY KAMPEREM

„Postanowiłem rzucić wszystko i wyjechać w podróż za całe oszczędności, tak długo, jak tylko starczy mi pieniędzy. Wyjechałem w sobotę rano, wróciłem w niedzielę ok. 19”  - taką  wiadomość  pół żartem, pół serio napisał na branżowym forum pewien caravaningowiec. Myślisz, że z Tobą byłoby tak samo?

Każda podróż do wydatek – tutaj nie ma wyjątku. Przejazd, nocleg, wyżywienie, tego nie da się obejść.  W powszechnej opinii podróże kamperem także nie należą do najtańszych i są zarezerwowane dla osób z zasobniejszym portfelem. Nieprawda! Korzystając z naszych rad udasz się na niezapomniany wyjazd w domu na kółkach, nie nadwerężając swojego budżetu.

 

#1 Podróż poza wysokim sezonem

Jeśli nie masz swojego kampera, największym kosztem jest jego wypożyczenie. Jadąc na wyjazd poza tzw. wysokim sezonem, czyli głównymi miesiącami urlopowymi możesz zaoszczędzić nawet 300-400 zł dziennie.

#2 Dopasowany rozmiar

Jeśli jedziesz z całą rodziną, będziecie potrzebowali sporo miejsca. Jeżeli jedziecie w czwórkę, sprawdź kampery 4/5-osobowe – nie ma sensu przepłacać za 6- czy 7- osobowy pojazd. Większy pojazd to także najczęściej większy gabaryt, który niesie za sobą większe spalanie, czasem też opłaty na polu czy promie.

#3 Rozsądna trasa

Drogę przejazdu zaplanuj wcześniej - zweryfikuj propozycję, którą przygotowała Ci autonawigacja. Uwzględnij koszty winiet czy przejazdu tunelami.  Nie zawsze krótsza trasa będzie ekonomiczniejsza. Jeśli jest na niej dużo wzniesień albo remonty, przez które tworzą się korki, wybierz objazd. Choć trasa będzie nieco dłuższa, zaoszczędzić na zużyciu paliwa. Dotankuj pojazd do pełna przed wyjazdem za granice kraju.

#4 Wildspoty

Dobrą metodą na redukcję kosztów wyjazdu jest zatrzymanie się zamiast na polach kempingowych na tzw. dzikich miejscach – bezpłatnych wildspotach. Przed zatrzymaniem się w takim miejscu upewnij się jednak, że nie ma tam żadnego zakazu, aby nie zapłacić mandatu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl