+ 48 91 886 18 88 | +48 696 09 19 29 | biuro@campandtrailer.pl
Rejestracja i ubezpieczenie przyczepki samochodowej
Rejestracja i ubezpieczenie przyczepki samochodowej

O jakich formalnościach musisz pamiętać po zakupie przyczepki samochodowej? Czy konieczny jest przegląd i zakup ubezpieczenia?

 

Jeśli zdecydowałeś się na zakup przyczepki samochodowej, przed Tobą formalności związane z rejestracją. Pierwszym krokiem jest udanie się do wydziału komunikacji i złożenie wniosku  o rejestrację. Do wypełnionego wniosku (druki znajdują się w wydziale komunikacji lub do pobrania ze strony internetowej właściwego urzędu) należy dołączyć dowód własności pojazdu. Może to być faktura VAT lub umowa kupna-sprzedaży oraz wyciąg ze świadectwa homologacji albo odpis decyzji zwalniającej pojazd z homologacji, które otrzymasz od sprzedawcy. Rejestracja wiąże się także z uiszczeniem opłat:

  • Dowód rejestracyjny 54 zł
  • Tablica rejestracyjna 40 zł
  • Znaki legalizacyjne 6,25 zł /sztuka
  • Pozwolenie czasowe (miękki dowód) – 13,50 zł
  • Opłaty ewidencyjne 1,5 zł

Łącznie jest to koszt nieco ponad 120 zł.  Jeśli pojazd nie posiada karty pojazdu, należy pamiętać o jej wyrobieniu i związanym z tym koszcie w wysokości 75 zł.

Przyczepa musi przejść także jednorazowy, bezterminowy przegląd, którego koszt nie przekracza 50zł.

Jeżeli chcesz zależy Ci na zabraniu przyczepy od razu po zakupie, możesz zarejestrować ją czasowo na 30 dni.

 

Ubezpieczenie przyczepki samochodowej

Polisę ubezpieczeniową należy wykupić najpóźniej w dniu rejestracji. Okazanie polisy jest obowiązkowe przy odbiorze właściwego dowodu rejestracyjnego. Ubezpieczyciele dla przyczep o DMC do 750 kg, czyli dla przyczep lekkich oferują polisy OC, niektórzy AC. Koszty OC na przyczepę zaczynają się już od 40-60 zł, w pakietach z AC od 200-300 zł.

 

Zobacz przyczepy w naszym sklepie

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl