+ 48 91 886 18 88 | +48 696 09 19 29 | biuro@campandtrailer.pl
Jak wybrać przyczepę towarową?
Jak wybrać przyczepę towarową?

Przed zakupem przyczepy przede wszystkim należy zastanowić się, jakie są nasze potrzeby transportowe i do jakich celów będziemy jej używać. Zanim wybierzesz przyczepę, przeczytaj nasz poradnik, w którym podpowiadamy, na jakie cechy należy zwrócić uwagę.

 

Wielkość i ładowność przyczepy samochodowej

Jeżeli potrzebujemy przyczepy samochodowej do przewozu dużych urządzeń, materiałów na budowę czy do przejazdów na dłuższych trasach, warto zaopatrzyć się w przyczepę, która cechuje się większą ładownością, posiada dodatkowe wzmocnienia i rozwiązania ułatwiające załadunek bądź rozładunek. Do przewozu niewielkich ładunków, najlepiej zainwestować w niewielki model przyczepy jednoosiowej. Dlatego ważne jest, abyśmy sprawdzili ładowność przyczepy i jej dopuszczalną masę całkowitą (masa własna + maksymalny możliwy załadunek). Z drugiej strony musimy także zweryfikować, jaki maksymalny ciężar możemy holować naszym samochodem oraz czy mamy odpowiednie uprawnienia do holowania danej przyczepy (więcej o niezbędnych uprawnieniach na naszym blogu).  

 

Bezpieczeństwo – na co zwrócić uwagę?

Kiedy określimy nasze potrzeby odnośnie wielkości i ładowności przyczepy, warto skupić się na kwestii bezpieczeństwa. Jednym z wyznaczników bezpieczeństwa w przyczepach, jest ich podwozie, które powinno być odpowiednio wyprofilowane. Równie istotne są hamulce najazdowe oraz amortyzatory, dzięki którym długa droga staje się dla nas bardziej komfortowa i bezpieczna. Amortyzatory mają ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze - poprawiają one stabilność przyczepy, jak i sam proces hamowania.

Przed kupnem warto zwrócić uwagę na oś przyczepy oraz mocowanie stelażu. Przyczepę należy dokładnie obejrzeć, czy nie ma wygiętych elementów lub czy np. nie popękały spawy. Zdecydowanie odradza się kupowanie przyczep powypadkowych. Nawet najmniejsze skrzywienia elementów mogą spowodować poważny wypadek komunikacyjny.

Elementem wyposażenia dodatkowego, który podnosi poziom bezpieczeństwa jest także plandeka. Dzięki niej przewożone przez nas materiały będą zabezpieczone przed wypadnięciem oraz chronione przed m.in. przed śniegiem, deszczem czy niskimi temperaturami. 


Jaką markę przyczepy towarowej wybrać?


Do najbardziej popularnych marek przyczep towarowych zalicza się firmy m.in. Brenderup, Wiola, NEPTUN, KOCH, Faro, Unsinn.

Modelem wartym uwagi jest szczególnie Brenderup 2260ST. Jest to lekka przyczepa dwuosiowa, którą cechuje świetna jakość wykonania oraz bardzo wysoka estetyka.

Całkowita dopuszczalna masa tej przyczepy to 750 kg. Ładnowność wynosi 502 kg., natomiast wymiary: 2580mm x 1280mm x 400mm.

Świetnie się sprawdza w przypadku prywatnej turystyki jak i do drobnych prac remontowych.
Dzięki swoim wymiarom model 2260ST również świetnie się sprawdzają w transporcie większych materiałów np. płyt budowlanych.  

 

Warto również wspomnieć o modelu Branderup 1205S XL. Jest to lekka przyczepa jednoosiowa, którą może prowadzić każdy kierowca z prawem jazdy kat. B. Dzięki dodatkowym wspornikom można ją ustawić w pionie, co może nam np. zwiększyć przestrzeń w naszym garażu. W wyposażeniu przyczepy są również zamki oraz wewnętrzne uchwyty do mocowania towarów.

Wymiary przyczepy to: 2030mm x 1160mm x 550mm. Całkowita ładowność wynosi 610 kg. 

W przypadku przyczepy Wiola Silesia+ dużym atutem jest dodatkowa oś, która szczególnie wzmacnia wytrzymałość i przyczepność przyczepy na jezdni.

Błotniki z polietylenu, dyszel gięty z blachy Domex 420 (cynkowany ogniowo, przykręcany), burty z blachy alu-cynk to tylko niektóre elementy Wiola Silesia+, które świadczą o klasie przyczepy. Konstrukcja jest bardzo solidna, jeżeli zależy Ci przede wszystkim na jakości, ta przyczepa jest dla Ciebie!

 

 

Co warto wiedzieć przed zakupem ? Ile kosztuje utrzymanie przyczepy?

Przed rozpoczęciem naszej przygody z przyczepą, należy ją zarejestrować i ubezpieczyć w wydziale komunikacji. Podobnie jak w przypadku auta, ubezpieczenie na przyczepę należy przedłużać co roku.

Inne koszty związane są z wykonywaniem przeglądu technicznego przyczepy oraz jej serwisowaniem. Jeżeli ktoś nie posiada swojego garażu to trzeba doliczyć do tego koszty przechowywania przyczepy.

 

Kiedy i gdzie kupić przyczepę samochodową?

Często w przypadku remontów, przeprowadzek czy budów, nagle okazuje się, że nasze auto (nawet kombi), może okazać się zbyt małe by pomieścić wszystkie materiały. W takim przypadku zaopatrzenie się w przyczepę jest rozwiązaniem problemów transportowych. Zakup przyczepy nie musi nieść za sobą wielkich nakładów finansowych. W okresie zimowym można kupić je w bardzo atrakcyjnych cenach. Przy wyborze sprzedawcy, warto dokonać zakupu u sprawdzonego autoryzowanego dealera danej marki, najlepiej posiadającego także serwis przyczep oraz części zamienne w ofercie, takie jak amortyzatory, zaczepy czy choćby elementy oświetlenia.     

 

Sprawdź promocyjne oferty przyczep towarowych i akcesoriów na naszej stronie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl