+ 48 91 886 18 88 | +48 696 09 19 29 | biuro@campandtrailer.pl
Caravaning - prawdziwa wolność
Caravaning - prawdziwa wolność

Dlaczego warto wybrać turystykę caravaningową? Dlaczego u naszych zachodnich sąsiadów zarejestrowanych jest obecnie ponad milion kamperów i przyczep kempingowych, a w Skandynawii, gdzie jeszcze bardziej niż w Niemczech caravaning jest "sportem narodowym", kampera lub przyczepę można spotkać średnio pod co trzecią posesją? Nie może zapewne dziwić naturalna skłonność Skandynawów do caravaningu, którzy wyssali z mlekiem matki permanentny ciąg do przemieszczania się. Cóż, ich przodkowie już od około VIII w. podróżowali po całej Europie, chociaż nie była to turystyka w dosłownym rozumieniu tego slowa :)

Caravaninig jest stworzony dla osób mających dusze obieżyświatów i włóczykijów, które są wiecznie ciekawe świata i dla takich, które znudziły się poznawaniem krajobrazów z okna hotelowego pokoju. Podróżując z przyczepą lub kamperem jesteśmy niezależni od touropertorów, kierowców autokarów, pilotów i hotelarzy. Nie musimy ryzykować spożywania nazbyt tajemniczych potraw z nieciekawych restauracji - możemy sobie upitrasić dowolną potrawę, wyjąć po kolacji chłodne wino z lodówki, nacieszyć się ciszą i spokojem otaczającej nas natury i nie martwić się, ze nieuprzejmy kelner przyniesie nam za chwilę rachunek na 50 euro... Któryś z pionierów caravaningu trafnie powiedział: "W podróży w hotelu jesteś zawsze gościem, w podróży kamperem jesteś zawsze u siebie w domu".

Caravaning to z pewnością najbardziej niezależna forma turystyki. Najbardziej zbliżona do prawdziwie wolnego i niezależnego poznawania świata. Kamperem przemierzamy sami dowolne odcinki, własnym tempem, kierując się tylko swoimi priorytetami. Jak dawniejsi wędrowcy czy odkrywcy, to my decydujemy, gdzie chcemy spać, gdzie będziemy jeść i jaki widok będziemy mieli zaraz po przebudzeniu. Czy pijąc gorącą poranną kawę będziemy spoglądać na wodospady żywcem wyjęte z krainy Hobbitów, czy podziwiać największą gotycką budowlę Europy w Avignon.

Sprawdź ofertę naszych przyczep kempingowych i kamperów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl